Nowości w bibliotece

Książki mają duszę tych, którzy je piszą, którzy je czytają i którzy o nich marzą.

Carlos Ruiz Zafón, Gra anioła

Mali WIELCY. Audrey Hepburn

To inspirująca historia ikony kultury popularnej, wybitnej aktorki o wielkim sercu, której jedną z najważniejszych ról było niesienie pomocy potrzebującym!

Mali WIELCY. Maria Skłodowska-Curie

Poznaj historię Marii Skłodowskiej-Curie! Mała Maria była bystrą dziewczynką i bardzo chciała się uczyć. Nie pozwolono jej studiować na polskim uniwersytecie, ponieważ była kobietą. Nie przeszkodziło to Marii zostać naukowczynią, a jej wybitne osiągnięcia zyskały uznanie na całym świecie i do dziś są wykorzystywane w medycynie.

Mali WIELCY. Astrid Lindgren

Inspirująca historia najbardziej znanej autorki literatury dziecięcej, buntowniczki o nieposkromionej wyobraźni, która jest przykładem jak żyć w zgodzie ze sobą i pozostać dzieckiem.

Mali WIELCY. Steve Jobs

To inspirująca opowieść o niezwykłym wizjonerze, potężnym przedsiębiorcy i innowacyjnym twórcy, który zrewolucjonizował świat nowoczesnej technologii komputerowej!

Mali WIELCY. Coco Chanel

Poznaj historię Coco Chanel! Mała Gabrielle po śmierci mamy trafiła do sierocińca, gdzie zakonnice nauczyły ją, jak się posługiwać igłą i nitką. Kilka lat później została szwaczką, śpiewała w kabarecie, tworzyła kapelusze… aby w końcu zacząć robić to, co zawsze chciała: projektować ubrania własnego pomysłu.

Mali WIELCY. Frida Kahlo

Poznaj historię Fridy Kahlo! Kiedy Frida była dzieckiem, ciężko zachorowała, a kilka lat później straszny wypadek całkowicie odmienił jej życie. Przykuta miesiącami do łóżka zajęła się malarstwem. Jej autoportrety wyrażające ból i cierpienie, miłość do życia i wolę walki uczyniły ją jedną z najbardziej znanych artystek na świecie.