Nowości w bibliotece

Książki mają duszę tych, którzy je piszą, którzy je czytają i którzy o nich marzą.

Carlos Ruiz Zafón, Gra anioła

Mali WIELCY. Stephen Hawking

Poznaj historię Stephena Hawkinga! Kiedy Stephen był małym chłopcem, uwielbiał nocą obserwować niebo i rozmyślać, jak działa wszechświat. W szkole uczył się przeciętnie, ale dzięki wyjątkowym zainteresowaniom został przyjęty na dwie najlepsze brytyjskie uczelnie: Oksford i Cambridge.

Papier. Przygody z nauką. Akademia mądrego dziecka

Czy można jeść papier? Da się przekroić banana kartką? Dlaczego kulka papieru spada szybciej niż arkusz?

Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Jak sprawdzić wiek jajka? Skąd wiadomo, czy w środku jest kurczak? Dlaczego jedne jajka są jasne a inne ciemne? Czy skorupka może być przezroczysta?

Cytryna. Przygody z nauką. Akademia mądrego dziecka

Jak zmienić kolor soku? Dlaczego limonka tonie, a cytryna unosi się na wodzie? Jak zrobić wulkan?

Niegrzeczne Książeczki – nowa seria Wydawnictwa NATULI dzieci są ważne

Bohaterem serii Niegrzeczne Książeczki jest kilkuletni Antek, który nie zawsze zachowuje się tak, jak oczekują tego od niego inni. Jest pogodny i towarzyski, jednak zdarza się, że nie potrafi uporać się z trudnymi emocjami – raz się złości, innym razem próbuje poradzić sobie ze smutkiem. Pewnego dnia na przykład nie ma ochoty jeść ulubionego rosołu, bo dziadek posypał go natką pietruszki. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości

Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink – Twój nowy przyjaciel.