MUKS Joker

Początki klubu to uczniowski klub sportowy przy Szkole Podstawowej nr 8, założony przez trenera Andrzeja Nadolnego w 2004 roku. W 2005 r. zawodniczki klubu zajęły trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Zabrzu w kategorii trójek siatkarskich. W 2006 r. zawodniczki: Katarzyna Wenerska, Paulina Pauka, Marta Starszak, Dominika Grubecka i Dagmara Piekoszewska w kategorii czwórek zostały mistrzyniami Polski. W 2008 r. siatkarki klubu z rocznika 1993 zajęły czwarte miejsce w finale Mistrzostw Polski Młodziczek. Po tym sukcesie powołano w Świeciu drużynę seniorek, która w 2009 r. wywalczyła awans do II ligi.

W sezonie 2018/2019 Joker Świecie wywalczył mistrzostwo pierwszej ligi, ale ze względów finansowych drużyna zrezygnowała z dalszej walki o Ligę Siatkówki Kobiet.

W 2020 roku klub wygrał I ligę i wszedł do najwyższej klasy rozgrywek kobiet jako debiutant, gdzie utrzymał się w lidze (zajmując 11. miejsce).

Po sezonie 2020/2021 zespół opuściło większość zawodniczek, zaś nowym trenerem został po raz pierwszy w historii klubu ze Świecia zagraniczny szkoleniowiec – pochodzący z Turcji Bülent Karslıoğlu.

Od 25 listopada 2021 trenerem drużyny jest Piotr Matela, który wcześniej pełnił tę funkcję u lokalnego rywala – KS Pałac Bydgoszcz.

W sezonie 2021/2022 zespół zajął ostatnią, 12. pozycję i tym samym po dwóch sezonach w najwyższej klasie rozgrywkowej spadł początkowo do I ligi

W czerwcu 2022 prezes klubu, Andrzej Nadolny poinformował, że zespół jednak nie wystartuje w I lidze w sezonie 2022/2023. Większy nacisk będzie kładziony na pracę z młodzieżą.