Sukcesy polonistyczne

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, a w ostatnim czasie młodzież z ósemki wykazywał się wiedzą i umiejętnościami z zakresu języka polskiego w konkursach powiatowych organizowanych przez szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z naszego miasta.

Antonina Piechna z klasy 8b zajęła II miejsce w konkursie Wiedzy o Języku Polskim: ” Czy znasz język polski?” organizowanym przez II LO w Świeciu. Uczennica ma na swoim koncie również inne sukcesy, bo zajęła II miejsce w IV edycji Powiatowego Konkursu „Mistrz Gramatyki”, organizowanym przez SP nr 2.

Z kolei uczennica klasy 6b, Pola Sykuła, zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim, adresowanym do młodzieży ze wszystkich szkół z powiatu świeckiego. Pola zachwyciła jury swoim felietonem na temat wpływu Internetu i social mediów na życie współczesnej młodzieży.